Úvodní stránka » Aktuality » 3. 4. 2024 - 2. den Školy v přírodě

Ráno nás probudily sluneční paprsky, které byly příslibem krásného dne!

Po vydatné snídani v podobě rautu jsme vyběhli za sluníčkem na rozcvičku, která děti připravila na akční „Ninja výcvik“. Čekání, než se vše připraví, jsme si krátili malováním na chodníku.

Z různými sportovními překážkami, úkoly a hrami za námi z Luhačovic přijela Šárka. Ta měla pro děti připravené velmi poutavé a zábavné sportovní dopoledne. Velkou výzvou pro děti bylo zdolání lanové dráhy i spousta dalších stanovišť, na který musely prokázat svou fyzickou zdatnost. Při třetím přelézání žebříku: „Fuj! Já už stárnu!“:)

Děti byly nadšené, že všechny úkoly zvládly a splnily tak „Ninja výcvik“!

Po náročném výcviku dětem přišel vhod pořádný řízek a zasloužený odpočinek!

Odpoledne začalo velkým překvapením, kdy jsme v poštovní schránce objevili dopisy z domova… :) Úsměvy dětí mluvily za vše…pozdravy od rodičů jim udělaly velkou radost a nadšeně si je navzájem ukazovaly a povídaly svým kamarádům, co v dopisech stojí!

Další dnešní výzvou bylo pro nás vytvoření „Obrazu přírody“… Začalo to vykrajováním ptáčků a motýlků ze samotvrdnoucí hmoty a následovala velká výprava do lesa. Po cestě lesem jsme si zahráli na medvídky a sbírali poklady přírody. Při hledání jsme narazili i na opravdovou truhlici s pokladem…to bylo překvapení!!! Děti se shodly na tom, jaké jsme měly štěstí, že jsme jej našli právě my a také, že takový poklad ještě neviděly… „Maršov je plny pokladů!!!“ :)

Náš obraz přírody, který jsme začali po příchodu ke škole vytvářet, čeká na dokončení… Pak mu společně najdeme místo, kde bude zdobit krásnou maršovskou krajinu…

Před večeří, jako i v průběhu dne, si děti opět zapisovaly své zážitky do deníčků, které se dětem již plní krásnými vzpomínkami… Mezi ty největší určitě bude patřit naše večerní „Pyžamová párty“ s diskotékou, barevnou hudbou, občerstvením i šampíčkem! :)

Po náročném dni a pohádce na dobrou noc děti usnuly, jako když je do vody hodí… :)

Z Maršova zdraví Vaše Andrejka, Ivanka a Verunka.